OSB Tercüme Hizmetlerimiz

Yazılı çeviride uzmanlaşmış bir çeviri merkezi olarak; Her alanda katalog, broşür, spesifikasyon, fizibilite etüdü, sözleşme, anlaşma, teknik ve idari şartname, metraj ve keşif özeti, taahhütname, vekaletname, özel ve resmi yazışma, resmi doküman ve sertifika, ISO ve CE sertifikası, diploma, transkript, pasaport çevirileri Web sitesi çevirileri Noter, Apostil, Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik ve Konsolosluk onayına uygun yeminli çeviri hizmetleri Yerelleştirme Çeviriler alanlarında uzman çevirmenlerce yapılmakta olup, çeviri kalitesi ve hatanın minimize edilmesi açısından yeterli zaman verilmesi ve acele edilmemesi önemlidir.

Simultane Tercüme

Simultane Tercüme

Konuşmacı konuşurken aynı anda çeviri işleminin gerçekleştirildiği çeviri türüdür. Bu tercümede tercüman için ses yalıtımı sağlanmış bir kabin; konuşmacılar için mikrofon ve izleyicilere dağıtılacak kulaklık sistemi gerekmektedir.

Ardıl Tercüme

Ardıl Tercüme

Çevirmen konuşmacının cümlesini ya da paragrafını bitirmesinden sonra, konuşma sırasında aldığı notların da yardımıyla söylenenleri çevirir.

Hukuki Tercüme

Hukuki Tercüme

Ostim Tercüme Bürosu, hukuk için uzman tercüme çözümleri sağlar. Almanca, Ingilizce, ve Rusca dillerinde çevirmenlerimiz olup istenirse Türkiye veya değinilen dillerdeki otoriteler tarafından belgeleyebiliriz.

Akademik Tercüme

Akademik Tercüme

Tezler, araştırma notları ve her türlü bilgi kaynaklarının tercümelerinin de bulunduğu eğitim konusunda verilen hizmetimizdir. Ayrıca üniversitelerin istedikleri her türlü baskı, sayfa düzeni ve kağıt seçenekleri , istendiğinde Ostim Tercüme Bürosu tarafından hazırlanabilmektedir.
Teknik Tercüme

Teknik Tercüme

Teknik tercüme çeviri, Tıbbı, medikal, hukuki, kimya, elektronik cihazlar,otomobil, otomasyon, deniz ulaşım araçları, hava ulaşım araçları, kaldırma ve iletme makineleri, inşaat makineleri,tekstil makineleri,talaşlı ve talaşsız üretim makineleri, motor, aparat, elektronik cihazların kurulumu
Tıbbi Tercüme

Tıbbi Tercüme

Ostim Tercüme Bürosu medikal tercüme hizmetinde, tanı aygıtları ve eczacılık endüstrileri için uzman dil çözümleri sağlar. Gelişmiş terminolojimiz ve geniş bir materyaller ağındaki ilgili endüstriler için tüm ticari dillerde doğru tercümeler sunar.
Finansal Tercüme

Finansal Tercüme

Ostim Tercüme Bürosu bankacılık, yatırım ve sigorta sektörlerinde tüm ticari dillerde uzman çeviri hizmeti sunar.

  • Yıllık raporlar
  • Prospektüsler
  • Banka Raporları
  • Yatırım ve pazarlama çevirisi
  • Poliçe çevirisi

 

 

Sanatsal Edebi Tercüme

Sanatsal Edebi Tercüme

Edebi, felsefi, şiir, tarih, turizm, yöresel, bölgesel, ülke tanıtımları, resim, sanat, sanat tarihi, sergi, bale, spor ve buna benzer konulardaki tercüme hizmetimizdir. Her türlü sanatsal ve edebi konudaki tercümeleriniz hedeflenen dile, konusunda deneyimli bizler tarafından tercüme edilmektedir.
Web Sitesi Lokalizasyonu

Web Sitesi Lokalizasyonu

Web sitesi lokalizasyonu, yerel dilinizde hazırlanmış web sitenizin içeriğinin, hedef ziyaretçi kitlenizin dil ve kültürel özelliklerine göre yerelleştirilmesi hizmetidir.